Šiai šeimai priklauso 3–6 mm ilgio plokšti, ovalūs, rausvai rudi besparniai vabzdžiai (turi tik priekinių sparnų liekanas). Šių blakių nimfos ir suaugėliai minta žmogaus, kitų žinduolių arba paukščių krauju. Gyvenimo trukmė – 2–18 mėn. Patinai sušvirkščia spermą pradūrę patelės kūną aštriais lytiniais organais. Apvaisintos patelės deda po 2–3 kiaušinėlius per dieną, o per gyvenimą gali padėti iki 150 kiaušinėlių (Burnie, 2002). Paplitusios visame pasaulyje; aptinkamos olose, lizduose ir žmonių būstuose (slepiasi įvairiuose plyšiuose). Iš viso yra 90 šių blakių rūšių. Lietuvoje, matyt, gyvena ne mažiau kaip 3 šios šeimos rūšys (Lešinskas, Pileckis, 1967).
Trečdaliu ilgesnė už patalininę blakę. Paplitusi Floridoje (JAV) ir įvairiuose kituose atogrąžų regionuose, pvz., šiaurrytiniuose Australijos rajonuose. Kai kuriose trečiojo pasaulio šalyse kas antras kaimo vaikas kenčia nuo šio parazito.
Paplitusi visame pasaulyje: žinoma Afrotropiniame, Australiniame, Indomalajiniame, Neotropiniame, Nearkties ir Palearkties regionuose. Labai plačiai paplitusi Europoje. Lietuvoje seniau būdavo dažnai aptinkamos, dabar pasitaiko daug rečiau. Kūnas – 3–6 mm ilgio. Ši blakė – žmogaus, pelių, kačių, šunų, naminių paukščių ir kitų šiltakraujų gyvūnų parazitas. Ji aktyvi naktį, o diena slapiasi įvairiuose plyšiuose, po paveikslų rėmais arba sienų apmušalais, čiužiniuose ir kitur. Minta krauju. Šeimininką susiranda pagal šilumą, kvapą ir anglies dvideginio koncentraciją. Šildomose patalpose šių blakių nimfos vystosi ir žiemą, tačiau, jei patalpų temperatūra yra žemesnė nei +13°
Paplitusi Šiaurės Amerikoje. Tai daugiausiai šikšnosparnių išorinis parazitas (ektoparazitas).
Šikšnosparnių išorinis parazitas (ektoparazitas).
Paplitusi Šiaurės Amerikoje. Daugiausia žalos padaro naminiams paukščiams (retkarčiais parazituoja žmogų ir kiaules).
Paplitusi Vakarų Afrikoje ir, matyt, Pietų Amerikoje. Parazituoja žmogų ir šikšnosparnius.
Labai plačiai paplitusi Europoje. Lietuvoje neaptikta.
© Jonas Rimantas Stonis, Andrius Remeikis, Darius Baužys